Formaty reklam w YouTube

Reklama Złocieniec

Prasóweczki

Formaty promocji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli bardzo Ci połapać się w następnych formatach reklamowych i potrzebujesz usystematyzować sobie wiedzę żeby móc zrozumieć i odpowiednio sklasyfikować reklamy na YouTube wtedy ostatni produkt stanowi dla Ciebie.

Reklama Szczecin

W obecnym wpisie opisane zostały następujące typy promocji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w organizacji banerów, które potrafią dawać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Ten tymże informacji pokazuje się nad proponowanymi filmami, które uważają się po prostej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 wyświetla się tylko na komputerach. Dużo wartościowy format, który daje do jedzenia uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego filmu w serwisie. Przez wszystek okres bycia materiału filmowego emitowana jest reklama w jasnym górnym rogu. Potrafi wtedy istnieć także statyczna grafika, animowany baner bądź również może powstawać w klasie tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie oglądanego filmu

Jeszcze na komputerach pokazują się nakładki reklamowe na wideo. Grane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że wiadomości w klasie tekstowej są przeźroczyste. Gdy nie chcemy z nich korzystać, wówczas jest nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najtańszy format reklamy wideo w YouTube, który można dostrzec przed, w trakcie czyli po ukończeniu filmu. Nazwa tej informacji to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po sprawdzeniu co najmniej 5 sekund reklamy. Po upływie 5 minuty w jasnym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go tworzy zatrzymanie promocje i powrót do oglądania filmu. Co ważne, reklama pokazywana jest także na komputerach, smartfonach, tabletach. Jeszcze ten model reklamy można i sprawdzić na telewizorach oraz konsolach do gier. W wypadku reklamy Instream możliwa jest i sytuacja, w której wyświetli się jedna reklama po drugiej.Reklama Szczecin

Niepomijalne reklamy wideo

Format i należy do rodziny reklam InStream. Jedyna różnica jest taka, iż nie ważna go opuścić i potrzeba obejrzeć reklamę do kraju co w wypadku większych informacji zapewne istnieć uciążliwe dla klienta, który wtłaczany jest jakiegoś dnia wieloma informacjami w YouTube. W wypadku takich formatów dużo jest stworzyć ciekawą, angażującą reklamę, która zwróci uwagę widowni na YouTube i obejrzy z zainteresowaniem taką informację. Reklama Szczecin

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, której nie można pominąć. Wyświetla się także na komputerach kiedy również smartfonach i tabletach. Inna nazwa przerywnika, jaką możesz łączyć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, jaka stał przedstawiony w minionym czasie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w serie w której będą udostępniane użytkownikom. Dzięki temuż ostatni model kampanii pozwala na „opowiedzenie historii” o naszej właściwości oraz skłonienie do jakości lub prosto do zakupu poprzez ten model reklam. Reklama Szczecin

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny film na kanale w YouTube lub tez sam kanał w współczesnym serwisie. Wyświetlić potrafi się w produktach wyszukiwania YouTube bądź więcej na ścianie odtwarzania filmu w YouTube – po prostej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W prawej stron odtwarzanego ekranu wideo mogą też pojawić się produkty wychodzące z Google Shopping, które dotyczyć mogą do danego wideo. Po jakimś okresie belka z umowami produktów zamyka się do dobrej strony, ale można ją tak rozwinąć, żeby móc jeszcze przejrzeć efekty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można wykorzystywać w ramach kampanii Google Ads stanowi wysoce dużo. Reklama Szczecin

zobacz również Formaty reklam w YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *