NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

Prasóweczki

Inny raz kołobrzeska policja odnotowała usiłowania oszustw seniorów. – Niestety w drinku z przypadków 73-letnia kobieta oddała przestępcom 21 tysięcy złotych przekonana, że pieniądze pomogą jej córce.

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

 

Plan działania sprawców jest wyjątkowo podobny. Dzwoniący oszust poleca oddać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, który się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy znajdują swoje ofiary wśród osób starszych, które zostają w współczesny technologia oszczędności całego życia. Połączenie jest zwykle przez telefon stacjonarny – opowiada asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.

Przestępcy usiłują wyłudzić pieniądze na nowe sposoby. Zawsze stanowi ostatnie historię będąca „chronić” późniejszą ofiarę lub łzawa historia dotycząca któregoś z członków rodziny. Najczęściej zdarza się tak, że oszuści sami kończą rozmowę. Ważna jest świadomość seniorów i ciągłe przypominanie o problemie. Niestety we wspomnianym przykładu do 73-letniej kołobrzeżanki zadzwoniła kobieta rzucająca się za córkę z sprawą o pieniądze. 21 tysięcy zostało przekazane kurierowi. Niestety „córka” okazała się oszustką.

– Pamiętajmy, aby nie wpuszczać do domu innych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na dane konta. Gdy ktoś informuje nas o każdym pytaniu w grupie prosimy zadzwonić i uznać taką reklamę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – kwituje T. Kwaśnik.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *