Menedżer Allegro w praktyce, czyli jak usprawnić swoją sprzedaż?

Menedżer Allegro w praktyce, czyli jak usprawnić swoją sprzedaż?

Warto przeczytać

Sprzedawca, który wiąże swoją działalność z branżą e-commerce, może korzystać z szerokiego zakresu kanałów, aby dotrzeć do potencjalnych klientów.

Podstawą dla większości firm jest strona domowa, czyli własny sklep internetowy, na którym mogą prezentować swoją ofertę bez ograniczeń. Warto jednak rozszerzać swoje zasięgi, a portale aukcyjne, takie jak popularne w Polsce Allegro, wręcz idealnie nadają się do szybkiego utworzenia dodatkowego kanału sprzedaży.

Na jakie problemy można natknąć się korzystając z internetowych marketplace?

Nie ulega wątpliwości, że Allegro oraz podobne serwisy są dla e-sprzedawców bardzo przystępnym sposobem na zyskanie kolejnego kanału sprzedaży. Niestety, nie są one pozbawione przeszkód i ograniczeń, które trzeba wziąć pod uwagę, zanim na poważnie wkroczy się na tego typu marketplace.

Najwięcej trudności może wiązać się ze sprawnym zarządzaniem aukcjami Allegro, a także obsługą klientów, którzy zdecydują się skorzystać z zaprezentowanej im oferty. Czynności takie jak wypełnianie parametrów w formularzach nowych aukcji czy sama obsługa zamówień bywają wyjątkowo czasochłonne, co często stanowi ogromne utrapienie, w szczególności dla małych firm czy jednoosobowych przedsiębiorstw.

Kolejnym problemem może okazać się sprawna integracja Allegro z pozostałymi kanałami sprzedaży, na przykład w przypadku korzystania z tego samego magazynu. Aby poradzić sobie z operowaniem na wielu platformach jednocześnie, warto zastanowić się nad skorzystaniem ze specjalnego oprogramowania, które ułatwi zarządzanie aukcjami na Allegro oraz pozwoli zintegrować je m.in. ze stroną domową sklepu.

Jaki korzyści zagwarantuje menedżer Allegro?

Każdy e-sprzedawca ma okazję skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią mu stawianie pierwszych kroków na rynku, a także dynamiczny rozwój własnej działalności. Jednym z takich rozwiązań jest ErpBox – niezawodny system do zarządzania sprzedażą internetową, w ramach którego dostępny jest m.in. menedżer Allegro, czyli sprawne narzędzie przeznaczone dla tego marketplace. W ramach managera zapewnianego przez ErpBox skorzystać można z:

 • tworzenia ustandaryzowanego opisu oraz własnych szablonów aukcji,    
 • łatwego i czytelnego filtrowania aukcji,    
 • możliwości dodawania wielu aukcji jednocześnie,    
 • wystawiania oraz edycji aukcji zgodnych ze standardami Allegro,    
 • produktyzacji Allegro,    
 • wbudowanych zestawów parametrów do automatycznego uzupełniania pól podstawowych,    
 • bezterminowego przechowywania aukcji wystawionych z pomocą systemu,    
 • widoku historii zmian na aukcji,    
 • kopiowania aukcji z konta A na konto B,    
 • możliwości masowego wyłączenia aukcji,    
 • informacji o aukcjach wymagających interwencji (na przykład konieczność dodania nowej cechy),    
 • wyboru zdjęć do aukcji z bazy produktów. 

Menedżer Allegro od ErpBox sprawia, że najważniejsze funkcje są na wyciągnięcie ręki. To jednak nie wszystko – system ten jest nieustannie usprawniany i poszerzany o nowe funkcje, dlatego użytkownicy ErpBox nie muszą się obawiać, że pozostaną w tyle za konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *