Jak giełda oddziałuje na amerykańską gospodarkę ?

Prasówki Warto przeczytać

Rynek akcji jest zwykłym wskaźnikiem ekonomicznym dla gospodarki amerykańskiej. Przedstawia on, jak bardzo radzą sobie wszystkie firmy giełdowe. Jeśli przedsiębiorcy są pewni siebie, będą mieć akcje, fundusze inwestycyjne lub dane na prace. Niektórzy eksperci uważają, że rynki przewidują, co według najbardziej wyszukanych inwestorów będzie przeprowadzać rola w rozwoju około sześciu miesięcy.

Jak giełda przychodzi na amerykańską gospodarkę ?

Co pozwala amerykańską giełdę właściwą dla inwestorów?

Amerykańskie rynki walutowe są bardzo mocne i podejmują, że wejście marki na giełdę jest znaczniejsze niż w następnych krajach. Nauki o spółkach są także idealne do zdobycia. Wzbudza to zaufanie inwestorów z całego świata. W przypadku amerykański rynek pracy przyciąga najwięcej inwestorów. Stanowi ostatnie urokliwe stanowienie dla amerykańskich firm, do jakiego umieją się udać, gdy są chętne do wzrostu.
Trzy sposoby, w które giełda oddziałuje na gospodarkę USA

Rynki giełdowe funkcjonują na podłogę na trzy podstawowe sposoby:

Rynki pozwalają małym inwestorom na inwestowanie w gospodarkę

Akcje pozwalają inwestorowi jednemu na życie części przedsiębiorstwa osiągającego sukcesy. Bez giełd tylko duzi inwestorzy private equity i instytucje finansowe mogłyby korzystać wpływy z darmowej gospodarki rynkowej Ameryki.
Rynki pomagają inwestującym w niezgodzie z inflacją

Inwestowanie na giełdzie pomaga oszczędzającym pokonać inflację w czasie. Nauką jest, że ceny akcji są średnio o 7% rocznie po uwzględnieniu inflacji. To wystarczy, aby zrekompensować większości inwestorów dodatkowe ryzyko powiązane z byciem akcji, zaś nie obligacji (lub byciem kapitałów na koncie oszczędnościowym).

Rynki pomagają przedsiębiorstwom w rozwoju funduszu przedsiębiorczości

Rosnące, osiągające sukcesy przedsiębiorstwa potrzebują kapitału na sfinansowanie wzrostu, a kluczowym źródłem jest zbyt pracy. Aby zebrać kapitały w obecny rozwiązanie, właściciele muszą sprzedać część marki również w współczesnym obowiązku “upublicznić markę” w drodze pierwszej oferty publicznej (IPO) działalności firmy. W ramach pierwszej oferty publicznej zbiera się wysoką liczba gotówki. Stanowi ważne i sygnał, że firma osiąga sukces na końcu ważny, że istnieć ją na proces IPO. Decyzją jest więc, że założyciele przedsiębiorstwa nie są już jego właścicielami, lecz udziałowcami. Założyciele mogą wziąć pakiet kontrolny w określi, jeśli są 51% udziałów.
Jak krach giełdowy gra na gospodarkę Stanów Zjednoczonych

Ceny akcji żyją w fazie ekspansji cyklu koniunkturalnego. Ponieważ giełda jest wotum zaufania, krach może zniszczyć wzrost gospodarczy. Niższe ceny akcji oznaczają mniejsze bogactwo dla przedsiębiorstw, funduszy emerytalnych i inwestorów indywidualnych. Marki nie są w stanie uzyskać takich samych tematów na praca i ekspansję.

Jeśli ceny akcji kierują się na całkowitym poziomie wystarczająco długo, inne marki nie mogą dostać materiałów na wzrost. Firmy, które dały swoje kapitały w działalności, nie będą robiły wystarczającej sumy pieniędzy na wypłatę odszkodowań dla mężczyzn, ani na sfinansowanie planów emerytalnych. Starsi ludzie potrafią się przekonać, że nie są dość dużo pieniędzy, aby zdobyć na emeryturę.

Rynek rzeczy nie jest gospodarką

Pomimo swojej ważnej roli w wagi, rynek strony nie jest taki jeden jak gospodarka. Rynek produkcji jest nakłaniany przez emocje inwestorów. Potrafią oni wykazywać irracjonalną bujność. Jest ona w ruchu bańki aktywów i w obrębie cyklu koniunkturalnego. Zatrzymują się zbyt optymistyczne, pomimo że nie ma istotnych danych, które mogły więc potwierdzić. Szczyt pojawia się tuż przed krachem.

Inwestorzy zdezorientowali rynek historii i gospodarkę w latach dwudziestych. Nie oddawali sobie sprawy, że recesja przyjęła się w sierpniu 1929 roku. Dopóki w październiku 1929 r. nie trafiło do krachu na targu, akcje wielki w górę. Wiele nowych czynników wywołało Wielki Kryzys, który przestał się w 1939 roku. A ale w latach 50. rynek prac powrócił do zasady.

Zobacz artykuł żródłowy Jak giełda wpływa na amerykańską gospodarkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *