Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym rządzić się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym składać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede wszystkim z porady na całkowite liczby traconego czasu, siły, oraz co istotniejsze – wody. W uwadze o siebie oraz o środowisko warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i przynosił latami miło jest przeznaczyć trochę zaangażowania i wybrać najbardziej poważny dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze prawu to typ zmywarki w tekście umeblowania naszej kuchni. Jeśli planujemy zabudowane każde akcesoria domowe lub, gdyby stanowimy w trakcie projektowania kuchni i myślimy kuchnie na kształt, to chyba wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi wówczas zwłaszcza ważne, gdy jesteśmy posiadaczami aneksu, wyjeżdżającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy harmonijną kompozycję z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z dowolnym, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują nagminnie w odcieniu białym lub srebrnym (INOX) oraz z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla bardziej chcących, którzy lubią mieszkać się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich walorem jest plus to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także silna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej liczbę. Standardowo urządzenia powstają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia przeznaczone są osobom będącym samotnie lub rzadko gotującym i żywiącym się w bloku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Doskonale przyznają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie wzięło się, że w porządek kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych tychże naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy również od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto pomyśleć a tę rolę. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza reklamę na materiał zużycia wody dla konkretnego modelu. I naprawdę w wypadku małych zmywarek stanowi wówczas pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zarabiasz w stosunku do mycia ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawu na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej właściwość energetyczna. Stanowi wówczas parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Reklama ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale same wpływa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne kierowane są w wielkości od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to sztuka najmniej ekonomiczna i dobra dla klienta.

Podobna skala od A do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest zdać opinię na stan hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi wówczas szczególnie ważne, gdy zmywarka robi w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na stanie 40dB, ale wartości nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na stanie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej trudni użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na sprawy nieco mniej związane z ekonomią zmywania, czy na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono mało w jednych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz że szufladę z matą antypoślizgową albo jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy wziąć w licznych sklepach sieciowych wydobywających się w znaczących miastach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie lżejszą i pozytywniejszą formą, choćby z porady na większy wybór artykułu oraz cen, a oraz na rzeczy transportowe, jest aukcję internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o medium i stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór chodzi do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *