ciekawostki z google maps

Baza wiedzy

Znaleziony temat: ciekawostki z google maps

10 ciekawostek z Google Maps, Allegro, Amazon, Google, Bing, YouTube, Vimeo, eBay, Yandex, Alibaba i AliExpress

W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu stało się nieodłączną częścią naszego życia. Wiele z nas codziennie korzysta z różnych platform i serwisów, takich jak Google Maps, Allegro, Amazon, Google, Bing, YouTube, Vimeo, eBay, Yandex, Alibaba i AliExpress. Czy jednak wiesz, że każda z tych platform ma wiele ciekawostek i funkcji, które mogą ułatwić Ci korzystanie z nich? Poniżej przedstawiamy 10 unikalnych ciekawostek związanych z tymi serwisami.

1. Google Maps – Czy wiesz, że możesz zobaczyć swoje ulubione miejsca z lotu ptaka? Wystarczy przybliżyć mapę do maksimum, a następnie przeciągnąć ikonę w kształcie postaci ludzkiej na wybrane miejsce. Mapa automatycznie przełączy się w tryb Street View, który pozwoli Ci zobaczyć wybrane miejsce z perspektywy ulicy.

2. Allegro – Jeśli chcesz znaleźć okazję na zakupy, warto skorzystać z opcji „Kup teraz” z filtrem „Używane”. Często można znaleźć produkty w bardzo dobrym stanie, ale o wiele tańsze niż ich nowe odpowiedniki.

3. Amazon – Wyszukiwanie produktów na Amazonie może być czasochłonne, zwłaszcza jeśli chcesz znaleźć coś konkretnego. Jednak istnieje prosty trik, który może Ci pomóc. Wyszukaj produkt, który Cię interesuje, a następnie dodaj do wyszukiwania słowo „site:amazon.com”. Dzięki temu otrzymasz wyniki tylko z Amazonu, co znacznie ułatwi Ci znalezienie tego, czego szukasz.

4. Google – Wyszukiwanie informacji w Google może być jeszcze bardziej precyzyjne, jeśli skorzystasz z operatorów wyszukiwania. Na przykład, jeśli chcesz znaleźć strony internetowe, które zawierają określone słowo, użyj operatora „site:”. Na przykład, jeśli chcesz znaleźć strony internetowe związane z podróżami, wpisz „podróże site:.pl” i otrzymasz wyniki tylko z polskich stron internetowych.

5. Bing – Jeśli jesteś fanem pięknych zdjęć, warto skorzystać z funkcji „Obraz dnia” w Bing. Każdego dnia Bing prezentuje nowe, piękne zdjęcie na swojej stronie głównej. Możesz również dowiedzieć się więcej o zdjęciu, klikając na nie i przeczytać krótki opis oraz zobaczyć inne zdjęcia związane z tym samym tematem.

6. YouTube – Jeśli chcesz obejrzeć film w trybie pełnoekranowym, ale jednocześnie przeglądać inne filmy, możesz skorzystać z funkcji „Tryb teatralny”. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na odtwarzaczu filmu i wybrać opcję „Tryb teatralny”. Dzięki temu film zostanie przesunięty na bok ekranu, a Ty będziesz mógł przeglądać inne filmy na stronie.

7. Vimeo – Jeśli jesteś twórcą filmów i chcesz podzielić się swoimi produkcjami z innymi, warto skorzystać z funkcji „Hasła”. Dzięki temu możesz ustawić hasło, które użytkownicy muszą podać, aby obejrzeć Twój film. Jest to świetny sposób na ochronę swoich filmów przed nieautoryzowanym dostępem.

8. eBay – Jeśli chcesz znaleźć okazję na zak

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ciekawostki z google maps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *