5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających swoje produkty online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Również na targu pojawiają się innowacyjne metody, które pomagają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego bierzemy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas zależy na szybkim załatwieniu prostych potrzeb. Nie doceniamy wyglądać w kolejkach. Zakupy poprzez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w możliwości miejsce. Zamiast tego tworzymy stronę internetową oraz wszystko przechodzimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy przejść do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to koniecznie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w zakładach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w którymkolwiek miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w którymkolwiek miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele ofert niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na stronę każdego sklepu i przeglądać asortyment w dowolnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem zajmuje się odzież i obuwie. Na innym miejscu wybierają się środki i pielęgnacji. Widać to stanowić zaskoczeniem, jednak czynnik jest typowy. Mowa tu o wartościach, które często różnią się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Wiele kobiet ma też ze sklepów internetowych w obiektu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych określa się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, istnieje drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych też będzie toż możliwe, jednakże w takiej formie musimy udać się co kilka do kilku miejsc. Z zmiany mając z internetu, wystarczy wpisać na jedną stronę, i wszystkie niezbędne reklamy będą na wyciągnięcie ręki. Gdy wtedy możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na właściwą platformę. Następnym krokiem będzie pasowanie interesującego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w pozostałych sklepach wraz z propozycją cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to drugi powód, który w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do mienia z możliwości internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w ofercie stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i sporo różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można napotkać w budowy niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że istnieją strony, które przechowują w którymkolwiek miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym klientom skorzystanie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele osób decyduje się na wykorzystanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dobrze sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być potrafi są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają od innych skutecznością i energią.

Na tył dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które pomagają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po jednym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy wziąć zarówno z systemów świadczonych przez sklepy, kiedy i prac finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w ten rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny inny cel.

Artykuł został przygotowany przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *